Logotyp

Kontakt Mählqvist Rör Vingåker

Välkommen till vår välsorterade Comfort-butik i Vingåker med allt du behöver för toalett och badrum. 

Besök oss och se vårt sortiment!

 

 

  • Telefon: 0151-51 81 50
  • E-mail: vingaker@mahlqvist.se
  • Adress: Hantverksgatan 25 
  • Postnr: 643 30 Vingåker
  • Öppettider: 

    Vardagar kl 07:00-16:30
    Lunchstängt kl 12:00-13:00
    Lördagar och söndagar stängt
    Jul-, nyårs- midsommarafton stängt

Mikael Mählqvist

Platschef, ansvarig på huvudkontoret.
Tel 0151-51 81 51
mikael@mahlqvist.se

 

 

Johan Eriksson

Verkmästare. Service, kundkontakt och tar hand om våra VVS-montörer.
Tel 0151-51 81 52
johan@mahlqvist.se

 

Helena Mählqvist

Redovisning samt behjälplig på övriga områden på administration.
Nåbar mån-tors kl 08:00-16:30
Tel 0151-51 81 58
helena@mahlqvist.se

 

 

Magnus Lithander 

Butiks- och inköpsansvarig samt prissättning av faktureringsunderlag.
Tel 0151-51 81 54
magnus@mahlqvist.se

 

Britta Hellström

Löner, kund- och leverantörsreskontra.
Nåbar ons-tors kl 07:30-16:30
Tel 0151-51 81 56
britta@mahlqvist.se

 

Jan Djupström

Kalkylator, ansvarig för enskilda avloppsanläggningar.
Tel 0151-51 81 59
jan@mahlqvist.se